Kategoria

warsztaty dla profesjonalistów: nauczycieli, terapeutów, asystentów, rodziców/opiekunów dzieci z autyzmem, ADHD i innymi trudnościami neurorozwojowymi.

Czas trwania

1 dzień (od 9.00 do 16.30) w czas szkolenia wliczone są dwie przerwy kawowe (20 min) oraz jedna przerwa na lunch (1 godzina)

Wielkość grupy

od 22 do 35 osób

Inwestycja

380 PLN / OSOBA

Prowadząca

MARIA DĄBROWSKA - JĘDRAL

Opis szkolenia

Brakuje Ci prawdziwej relacji w kontakcie o osobą z autyzmem? Z Twoim dzieckiem? Z Twoim podopiecznym? Nie wiesz, jak spędzać razem czas? Zastanawiasz się, jak sprawić, by wspólne wykonywanie codziennych czynności było możliwe? Pragniesz, by komunikacja była pełniejsza? Chcesz, by wizja spędzania razem czasu przestała wywoływać obawę, jak sobie poradzisz? W takim razie zapraszam na spotkanie dotyczącej skutecznego sposobu pracy z osobami z autyzmem pt. „Od frustracji do relacji z dzieckiem z autyzmem…” – warsztat wprowadzający do RDI® W nowej odsłonie, z uwzględnieniem uwag i informacji zwrotnych od uczestników wcześniejszych edycji tego spotkania. Minimum teorii, maksimum praktyki. Już 15 maja zapraszamy do Wrocławia rodziców, opiekunów oraz profesjonalistów na bardzo praktyczne spotkanie na temat tego, jak skutecznie budować relację z osobą z autyzmem, jak pracować nad dynamicznym myśleniem i jak podnosić jej umiejętności komunikacji. Będziemy dużo ćwiczyć, byś mogła/mógł w warunkach warsztatu doświadczyć konkretnych sytuacji z życia wziętych, przez które potem przeprowadzisz dziecko w realu. Będziemy omawiać błędy i je korygować. Będziemy stawiać mnóstwo pytań i szukać na nie odpowiedzi.

Podczas tego warsztatu:

• Nauczysz się zamieniać swoją reaktywność na pro-aktywność w działaniu
• Dowiesz się, jak przekształcać codzienne sytuacje w okazje do pracy z dzieckiem
• Jak zmienić swoją komunikację, by pobudzać dziecko do myślenia
• Nauczysz się planować doświadczenia, by efektywnie wykorzystywać wspólny czas
• Zrozumiesz, jak odkrycia nauki przekładają się na naszą codzienność z osobami z autyzmem i jak możemy je wykorzystać
• Dowiesz się, jak wiedza na temat rozwoju autyzmu daje wszystkim „drugą szansę” na doświadczenie tego, co za „pierwszym razem” nie było możliwe
• Nauczysz się, jak rozwijać komunikację u swego dziecka czy podopiecznego
• Zrozumiesz, jak możesz stad się przewodnikiem dla osoby z autyzmem
• Dowiesz się, co robić, by nie dać się „zjeść” autyzmowi
• Zyskasz skuteczne narzędzia do pracy w sytuacjach każdego dnia
• Doświadczysz potencjalnych sytuacji trudnych we współpracy i dowiesz się, jak sobie z nimi radzić
• Zadasz i mi, i sobie dużo pytać, odpowiedzi na które pozwolą Ci popatrzeć na osobę z autyzmem „nowymi oczyma”.
Serdecznie zapraszamy poszukujących skutecznych sposobów działania w pracy z osobami z autyzmem. Ćwiczenia, przykłady, filmy, mnóstwo zadanych pytań i uzyskanych odpowiedzi, refleksji oraz inspiracji do działania. Niezależnie od tego, w jakim nurcie terapeutycznym działasz, to szkolenie poszerzy Twoją perspektywę oraz warsztat pracy.

Napisz
do nas

Interesuje Cię to szkolenie?
Zapisz się, powiadomimy Cię o najbliższym terminie szkolenia.

 

Zapisz się